לקידום רווחתן של נשים החוות כאבים בפות ובנרתיק

אמצעי מניעה

אמצעי מניעה הם סוגיה המעסיקה נשים מכל הרקעים ומכל הגילאים. זה אחד הנושאים המורכבים לכל אישה, בטח ובטח אצל אישה החווה כאבים כרוניים בפות ובנרתיק. 

המלצת אנשי ונשות המקצוע היא להימנע מחדירה או ממגע הגורם ומגביר כאב במהלך הטיפול, ועל כן בתיאוריה, אין צורך למנוע הריון. עם זאת, לא תמיד קל להימנע מחדירה במהלך הטיפול, ולפעמים, למרות הכאב, יש כמיהה לחיבור הזה בין שני הגופים. להלן מספר דברים שחשוב לדעת לגבי אמצעי מניעה וכאבים בפות ובנרתיק.

אמצעי מניעה

סוגי אמצעי מניעה

אמצעי מניעה הורמונליים משולבים

(גלולות משולבות, מדבקה, טבעת נרתיקית) ואמצעי מניעה הורמונליים המכילים פרוגסטרון בלבד (גלולות פרוגסטרון בלבד, זריקה, התקן תוך רחמי הורמונלי)

אצל חלק מהנשים המאובחנות, אחד הגורמים המשוערים לכאבים בפות ובנרתיק הוא שימוש באמצעי מניעה הורמונליים. הדבר יכול להשפיע על היווצרות אטרופיה נרתיקית שגורמת לכאב או ליובש נרתיקי, המשפיעים על היעדר סיכוך הגורם לכאב. במידה והאבחון הוא כי הכאב נגרם מסיבה הורמונלית, יתכן וימליצו לך להפסיק את השימוש באמצעי מניעה הורמונליים.

קונדום

נשים החוות כאבים הקשורים לכיווץ יתר או משילוב של כמה תסמונות כמו דלקת עור ממגע וכיווץ יתר או עודף עצבי, עלולות לחוש יותר כאב או גירוי בעור בשימוש בקונדום. מומלץ להשתמש בקונדומים דקים במיוחד (על חבילת הקונדומים כתובה מידת העובי של הקונדומים). אם יש גירוי עורי אז מומלץ להשתמש בקונדומים שאינם עשויים מלטקס. ניתן להעזר בחומר סיכה על בסיס מים או סיליקון בלבד. מומלץ להשתמש בחומרי סיכה היפואלרגניים על מנת למנוע סיכוי לגירוי עורי נוסף.

קוטל זרע

ישנן נשים המשתמשות בקוטל זרע לבד או מוסיפות קוטל זרע לאמצעי מניעה אחר כמו דיאפרגמה. בארץ קיימים ארבעה קוטלי זרע: 

  • נוטינוקס – ג'ל קוטל זרע המכיל נונוקסינול-9
  • קאיה ג'ל – קואל זרע טבעי ללא נונוקסינול-9
  • ספוגית (לדעתי מכילה נונוקסינול-9
  • VCF – דף מתמוסס המכסה את פתח צוואר הרחם בחומר סיכה ומכיל נונוקסינול-9. 

יש א.נשים עם רגישות לנונוקסינול-9 שעלול להשפיע על הכאב ועל כן חשוב שכל אישה תתנסה עם קוטלי הזרע השונים כדי למצוא את מה שהכי מתאים עבורה. 

שאר אמצעי המניעה (התקן תוך רחמי לא הורמונלי, דיאפרגמה, כובעון צווארי, שיטת המודעות לפוריות) לא נמצאו כמשפיעים או גורמים ליותר או פחות כאב בפות ובנרתיק.

לנשים רבות, אמצעי מניעה הוא תהליך של ניסוי ותהייה, ואצל נשים המאובחנות עם וסטיבולודיניה / וולוודיניה / וגיניסמוס, הדבר נכון עוד יותר. ולכן הבחירה תהיה לפי ההעדפה האישית שלך, למה שנכון לך, לרמת הכאב, לסוג מערכת היחסים המינית שאת נמצאת בה, למצבך הבריאותי, למספר הריונות ולידות (אם היו), לנוחות שלך עם הגוף ולצורך שלך במניעת הריון בלבד או מניעת הריון ומחלות. 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

הרשמי עכשיו

דילוג לתוכן