לקידום רווחתן של נשים החוות כאבים בפות ובנרתיק

למה להתמחות בתחום
הכאבים בפות ובנרתיק?

המסמך כתוב בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד, אך מתייחס לכלל המינים והמגדרים

בגלל השליחות

בנימה אישית, אנו נשות הארגון הישראלי לוולוודיניה, כנציגות מטופלות בישראל, פונות אלייך בהצעה להתמקצע בתחום חשוב זה, להשפיע ולשפר את איכות חייהן של נשים רבות בישראל. תחום המיניות הינו תחום משמעותי בחיינו. על אחת כמה וכמה כאשר תחום זה נפגע. ידע ורגישות של הרופאה המטפלת יכולה להכריע באיזה תחושה מטופלת תצא מפגישה אצל רופאה: האם זו תהיה טראומה או לחילופין חוויה מעצימה ומכבדת. 

כרופאת נשים הפוגשת בנשים אלו בפרקטיקה באופן שוטף, האם תרצי לרכוש כלים שיאפשרו לך להעניק להן את המענה המקיף ואת הטיפול הנכון והטוב ביותר שהן תוכלנה לקבל?

בגלל השכיחות הגבוהה

כמעט כל אישה תחווה בחייה כאב בפות ובנרתיק, אצל חלקן הכאב יהפוך לכרוני. מחקרים עדכניים הראו כי שכיחות התסמונת נעה בין 10%-28% מכלל הנשים בגילאי הפוריות. עם זאת, ישנם קשיים מובנים בהערכת שכיחות התופעה, מכיוון שוולוודיניה היא מונח יחסית חדש בספרות הרפואית, וייתכנו מקרים המתאימים לתסמונת אשר אינם מדווחים ככאלה. עם זאת, אלו לא מספרים שאפשר להתעלם מהם, כרופאה או כמטפלת.

(Harlow BL, Kunitz CG, et al  2014/ Caroline F,  et al, 2016)

בגלל חוסר הידע

כיום, כאבים בפות ובנרתיק, כגון וולוודניה, אינם נלמדים בצורה מספקת בתכנית הלימודים כחלק מהכשרה הבסיסית בהתמחות ברפואת נשים. מחקר שנערך בלונדון בקרב רופאות נשים בקהילה הראה כי גינקולוגיות ברמות הכשרה שונות מאמינות כי יש להן הבנה מועטה בכדי לטפל בנשים המתמודדות עם וולוודיניה.

 (E. Toeima, J. Nieto 2010)

בגלל ההזדמנות להתפתח מקצועית ולהשפיע

כמו בכל תחום, כשהביקוש עולה על ההיצע, זוהי הזדמנות עסקית מצוינת. במידה ותבחרי להיות מחלוצות המומחיות בתחום הוולוודיניה, תהיי בין רופאות בודדות בארץ המהוות עוגן עבור אוכלוסיית נשים משמעותית. זוהי גם שליחות חברתית וגם הזדמנות מצויינת להשפיע ולעסוק בתחום מתפתח הן ברפואה הציבורית ורפואה הפרטית והן בתחום המחקר הקליני והמחקר הבסיסי.

בגלל האחריות המקצועית

חוסר הידע הרווח כיום במערכת הבריאות בנוגע לאבחנות אפשריות למקור הכאב וכן לאפשרויות הטיפול וההקלה על הכאב אינו מתיישב עם השכיחות הגבוהה של נשים הסובלות מכאבים בפות ובנרתיק. מן הנתונים עולה כי אישה המתמודדת עם וולוודיניה מאובחנת כיום רק לאחר שביקרה בממוצע אצל 2-5 רופאות. מחקרים אחרים אף מראים כי מדובר בביקור אצל 8-10 רופאות טרם ההגעה לאבחנה. הסבר אפשרי אחד לתופעה נובע מכך שמטופלות רבות מתקשות לקבל הכרה בכאב שלהן אצל נשות המקצוע. בעקבות כך, נשים רבות "מתייאשות" בדרך לאבחנה. גם לאחר האבחון, מחקרים מדווחים כי רוב הנשים הסובלות מכאבים כרוניים בפות ובנרתיק מתקשות לקבל מענה טיפולי לבעיה. כתוצאה מאלה, התפקוד בחייהן של אותן נשים וכן גם איכות חייהן ורווחתם החברתית ממשיכם להיפגע.

(Harlow BL, Kunitz CG, et al  2014/ Caroline F, et al, 2016)

למידת נושא הוולוודיניה והתעדכנות מתמדת בספרות העכשווית בתחום תאפשר לך כאשת מקצוע לאבחן ולתת את הטיפול לאותן נשים בצורה המיטבית והעדכנית ביותר, להוציאן מ"מעגל הבושה", להקל על כאבן ובכך לתרום רבות לשיפור רווחתן ואיכות חייהן.

בחירתך להתמקצע בתחום חשובה ובעלת משמעות עבור נשים רבות. אנו, הארגון הישראלי לוולוודיניה, נשמח לעזור בכל דרך אפשרית. 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

הרשמי עכשיו

דילוג לתוכן