החזון שלנו

אנו, כמתמודדות בהווה ובעבר, מאמינות בך ובכאב שלך ומבינות את האתגרים וההשפעה שלו על המיניות ואיכות החיים שלך. בחזוננו אנו רואות עולם שבו כל אחת המתמודדת עם כאבים בפות ובנרתיק מוצאת בקלות תמיכה ועידוד, מידע מהימן ועדכני, טיפול מיטבי ושלם, זמין ונגיש כלכלית, בגישה הוליסטית המכירה באשה כמכלול גוף ונפש. אנו פועלות בכדי ליצור מציאות שבה תוכלי להרגיש שאת לא לבד, שיש מקום לקול שלך, ולמסע האישי שלך. שתכירי באפשרות לקיים מיניות שמחה ומספקת לצד הכאב או בלעדיו.

מציאות שבה תרגישי שאת שלמה כמו שאת.

מטרת הארגון

מטרתו המרכזית של ארגון שלמה הינה הנגשת מידע עדכני ומהימן אודות כאבים בפות ובנרתיק, הרחבת אפשרויות הטיפול מבוססות המחקר והמדע, סיוע לנשים במיצוי זכויות, יצירת קהילה ומרחב תמיכה עבור נשים המתמודדות עם וולוודיניה ובני זוגן ושיפור איכות חייהן של נשים. 

אנחנו שואפות ליצור מרחב בו תוכלי לחיות באיכות חיים טובה חיים מלאים לצד הכאב, ולצמוח ממנו. אנחנו מאמינות בחיוניות של קבלת טיפול מיטבי, שלם והוליסטי שיהיה נגיש וזמין גם ברמת הקהילה, כבר בפגישה מול הגינקולוגית או רופאת המשפחה.

יעדים

1. הנגשת מידע עדכני ומהימן למתמודדות
  • העלאת מודעות לתסמונת בקרב החברה (קמפיין, אתר, נירמול, ברושור, כנסים, הפצת מידע) – לקיומו של כאב בפות ובנרתיק, לקיומם של פתרונות שיעזרו בשיפור איכות החיים, ולמיניות משמעותית.
  • הקמת אתר עשיר הכולל סיפורים אישיים שיעזרו לא להרגיש לבד, מידע על טיפולים, שירותים ועוד.
  • מיצוי זכויות מול מערכת הבריאותעידוד נשים לדרוש טיפול רפואי מתאים, קידום ידע בקרב מטופלות על הבדיקה הגינקולוגית ופעולות שהאישה יכולה לעשות במהלכה כדי להקל על הכאב. 
2.  שיפור הטיפול הרפואי, המשלים והאלטרנטיבי שנשים מקבלות במערכת הבריאות הציבורית והפרטית. 
  • העלאת מודעות בקרב מערכת הבריאות – כנסים, ברושורים, הצעות מחקר, הרצאות, פרסומים בתקשורת.
  • השפעה על ההכשרה של צוותים רפואיים ושיפורה – שילוב בלימודי הרפואה כחלק בלתי נפרד מהתמחות בגינקולוגיה וברפואת משפחה ובהכשרות שוטפות, הגדלת היצע הרופאות המטפלות ומתמחות בתחום, קידום מחקר חדשני, עידוד נשות המקצוע שכבר בתחום להמשיך להשתלמויות והתמחויות מתקדמות.
  • קידום נהלים ופרוטוקולים רפואיים מתאימים ביחס לאבחון וטיפול בנשים המתמודדות עם וולוודיניה – טיפול בקהילה לרבות מתן הפניה למומחים, לבדיקות ולטיפולים מתאימים בקהילה, טיפול מודע לתסמונת בקרב נשים המגיעות למיון נשים ובחדר הלידה. 
  • שיפור זכויות במערכת הבריאות הציבורית ושיפור רמת השירותים וזמינותם – הכנסת טיפולים ועזרים לסל הבריאות, הנגשת פיזיותרפיה לרצפת אגן, טיפול מיני ומאמני נרתיק,  הורדת מחירים לטיפולים, הרחבת היצע הטיפולים ופרישתם הגיאוגרפית, כמו גם העלאת איכותם.
3. יצירת קהילה ומרחב תמיכה משמעותי עבור נשים המתמודדות עם וולוודיניה ובני/בנות זוגן – קידום מעגלי תמיכה (קבוצות תמיכה בפרישה ארצית, בלוג/פייסבוק, ייעוץ והמלצות).
4. תמיכה ביוזמות עצמאיות בתחום – אקטיביזם ותיעול הכאב כמנוע לעשיה חברתית מיטיבה.
5. יצירת שיח רלוונטי, פתוח ובלתי שיפוטי על מיניות משמעותית, שמחה ומספקת עם הכאב או בלעדיו:
  • "נירמול" התסמונת – פיתוח שיח חיובי ופתוח  בציבור ובמערכת הבריאות.
  • העלאת מודעות לתסמונת, "שבירת" הבושה סביבה. 
  • קידום חינוך מיני איכותי לכל שכבות האוכלוסיה – היכרות מעמיקה עם האנטומיה הנשית, מסר ברור שיחסי מין אינם רק חדירה, ואת שלמה איך שאת.

 

לעזרתנו נרתמו אנשי ונשות מקצוע טובות ורבות. הרשימה נמצאת בדף התודות שלנו.

האתר הוא סנונית ראשונה מתוך מגוון יוזמות אותן אנחנו מקדמות, לקריאה נוספת