לקידום רווחתן של נשים החוות כאבים בפות ובנרתיק

יחסי מין הם לא רק פין בתוך נרתיק

בתרבות המערבית בפרט, ובחברה בכלל, מייחסים יחסי מין לפעילות מינית הכוללת כניסה של הפין לנרתיק בלבד, וכל מה שאינו כניסה לתוך הנרתיק, או מתרחש לפני הכניסה הוא ה"משחק המקדים". תפיסה זו של יחסי מין הינה תפיסה מצומצמת ופשטנית לאפשרויות הטמונות ביחסי המין במובן הרחב שלהם. אנחנו רוצות להציע לך הסתכלות אחרת ורחבה על יחסי מין, שהם ביטוי לאינטימיות, ולהציע לך צורות מגוונות של מגע. 

ברגע שאנחנו שוברות את המשוואה סקס=כניסה לנרתיק, אנחנו יכולות לאפשר לגוף שלנו להיות נינוח יותר, ללא הפחד המרחף עלינו ונמצא בפתח חדר המיטות שלנו. כשאנחנו נשחרר את המשוואה הזאת באמת, הלחץ הקיים סביב יחסי המין ירד, וגם הגוף יהיה בדרכו לריפוי והכאב אולי יעזוב אותנו.

יחסי-מין-הם-לא-רק-חדירה-ovukgmv27ffioco7myqeruedvqtjc3mj32xkov2xsk_optimized

אז איזו פעילות מינית אנחנו יכולות לעשות, שלא תכאיב לנו, ותענג אותנו ואת בן/בת הזוג שלנו?

אנחנו מציעות הגדרה מחודשת ליחסי מין והיא הגדרה המתייחסת לכל מגע אירוטי/חושני, שיכולה להיות בו אורגזמה אבל לא חייבת להיות בו אורגזמה ושמערבת מגע של איברי המין. זה כולל סקס חיצוני, סקס אוראלי, סקס ידני זוגי, סקס ידני עצמאי וסקס אנאלי (סקס אנאלי הם יחסי מין לגיטימיים כל עוד הם נעשים מרצון אמיתי ובחירה חופשית של שני הפרטנרים/יות, ולא כתחליף ל"דבר האמיתי" שהוא הסקס הוגינלי). זכרו – כל אלה הם יחסי מין לכל דבר.

חשוב להבין, האיבר המענג ביותר בגוף האישה הוא הדגדגן והוא חיצוני, ולכן בשביל לחוות אורגזמה, לא חייבת להיות כלל כניסה לנרתיק. רוב הנשים חוות אורגזמה מהדגדגן, שנמצא בחלקו העליון החיצוני של שפתי הפות, ולא כתוצאה מחדירה.

חיכוך חיצוני של איברי המין, ללא כניסה לנרתיק וללא ניסיון לקיים כניסה בפועל (נקרא גם סקס יבש). חיכוך חיצוני של איברי המין יכול לענג את הדגדגן ולהביא אישה לאורגזמה. הפין המתחכך עם הדגדגן ומתענג בעצמו, וכך גם הדגדגן. אפשר לעשות מין יבש עם בגדים מלאים, בגדים חלקיים או בעירום מלא. כל אחת ומה שנוח, נעים ומגרה עבורה. תשחקו עם זה. תלמדו להנות מזה. תלמדו להתגרות ומזה. 


אוננות הדדית למגע של האצבעות והיד באיברי המין. זהו סוג של "לעשות ביד", אבל אנחנו מעדיפות לקרוא לזה "סקס ידני", כי גם זה סקס. ההצעה שלנו היא קודם כל לגעת בעצמך ולדעת מה ואיך מגרה אותך. כל אחת אוהבת סוג מגע אחר על הדגדגן ושפתי הפות, והוא יכול להשתנות במהלך המפגש, עם הגיל, עם בן/בת הזוג ועוד. זכרי,  לא כל עוצמת מגע או מהירות מגע מתאימה לכל אחת. אנחנו שונות וכך גם מה שמגרה אותנו. יש נשים שאוהבות מגע ישיר, אינטנסיבי ומהיר, יש נשים שאוהבות מגע עקיף, עם בד שחוצץ בין היד לאיבר המין (כמו תחתונים), יש כאלה שאוהבות מגע סיבובי, ויש שאוהבות מגע שזז למעלה ולמטה. הדרך לגלות מה עושה לך את זה היא פשוט לנסות עם עצמך ובמקביל או אחר כך, לנסות עם בן/בת הזוג המיני/ת שלך. הדריכי את בן/בת הזוג שלך על האופן בו את אוהבת שנוגעים לך בפות ובדגדגן, ואפילו תדגימי את עוצמת המגע וסוג המגע על הזרוע של בן/בת הזוג שלך כדי שיבינו בדיוק איך את אוהבת. הדבר נכון גם למגע שלך על בן/בת הזוג שלך. תשאלי איזה סוג מגע הוא/היא /אוהב/ת, איזו עוצמה, כמה אצבעות נוגעות, מעגלי, למטה למעלה, וכו'. כאשר מדובר במגע ידני על פין, תבקשי שילמד אותך איך הוא אוהב לאונן, מה סוג המגע המועדף עליו, איפה הנקודות הרגישות שלו (יש כאלה שאוהבים מגע בכיפה, יש כאלה שאוהבים מגע גם בפירנאום ובפי הטבעת, יש כאלה שאוהבים רק על גזע הפין). כמו שאנחנו שונות אחת מהשנייה, כך גם הם שונים אחד מהשני. מין ידני יכול להיות מענג ומגרה מאוד ודרך לפיתוח האינטימיות והקירבה.

מין אוראלי הוא מה שנקרא בשפה יומיומית "לרדת". נשים וגברים מעניקים ומעניקות מין אוראלי או מקבלים ומקבלות מין אוראלי. מין אוראלי יכול להיות מאוד מענג, אבל יש נשים וגברים שמתקשים עם סוג כזה של יחסי מין. מין אוראלי יכול לבטא קרבה גדולה, אינטימיות, בטחון ואמון גבוהים, וגם אהבה. הוא מצריך תחושת נוחות גבוהה עם בן/בת הזוג. הוא גם יכול להיות מאוד אינסטרומנטלי (שזה בסדר גמור). גם במין אוראלי, נשים אוהבות סוגים שונים של מגע, בעוצמות שונות וברטיבות שונה. יש נשים שאוהבות מגע ישיר על הדגדגן, השפתיים ופתח הנרתיק, יש נשים שאוהבות מגע שנותן תחושת יניקה ויש שאוהבות תחושת ליקוק, יש שאוהבות תחושת נשיקה ונשיפות (שהוא יותר יבש) ויש שאוהבות שכל השפתיים, האף והסנטר מעורבים בסיפור. זה באמת שונה אצל כל אחת. צאו למסע שלומד יחד מה נעים לך. אם זה כואב לך, אז לא. חשוב לכוון את בן/בת הזוג שלך לא להתקרב לפתח עצמו אלא להתמקד בדגדגן (שכאמור נמצא למעלה) ובשפתי הפות החיצוניים. המפתח למין אוראלי טוב ומענג הוא תקשורת. דברו תוך כדי. הדריכי אותו/אותה. זה מסע משותף של למידה והיכרות חושנית עם הגוף.

מין אנאלי יכול להיות נעים וכיפי, ולהביא את בני הזוג לרמת אינטימיות גבוהה, כמו גם להנאה מינית. עם זאת, חשוב לנו לציין, שהדבר נכון לנשים ולזוגות שרוצים לקיים מין אנאלי כל עוד הם נובעים מרצון פנימי אותנטי ולא ממקום של רצון להעניק תחליף לבן הזוג בגלל שאת מתמודדת עם כאב ולא יכולה לקיים מין ואגינלי. לנשים עם וגיניסמוס או עם וסטיבולודיניה ממקור של כיווץ יתר, מין אנאלי פחות מתאים כי מדובר באותם שרירים טבעתיים שנקראים "שרירי רצפת האגן". כמו כן, למין אנאלי יש כללי הכנה מאוד חשובים על מנת שזאת תהיה חוויה טובה ונעימה, לא כואבת, ומלאת תקשורת ולכן חשוב לקרוא במספר אתרים כדי להבין איך לעשות את זה נכון. שוב, ההמלצה שלנו היא להיות בהקשבה לגוף ולעשות רק מה שמתאים. מין אנאלי הוא ממש לא חובה וגם לא חייב להיות חלק מהאופציות, אבל היה לנו חשוב לכתוב כאן כמה דברים לגביו.

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

הרשמי עכשיו

דילוג לתוכן