לקידום רווחתן של נשים החוות כאבים בפות ובנרתיק

מנטוריות

נשים רבות המתמודדות עם תסמונות כאב נמנעות לעיתים מהגעה למרפאה לקבלת אבחנה או לטיפולים. בשל חרדה  הכרוכה בתהליך והתמודדות עם מטען נפשי נלווה, נשים רבות עשויות למצוא עצמן דוחות תורים, או נמנעות מלקבוע אותם. 

פרויקט המנטוריות הוקם מתוך הבנה שנשים אשר מתמודדות עם הפרעת כאב חוששות להתחיל לבדן תהליך שעשוי להיחוות כגדול, לא מוכר ומפחיד.  

whatsapp-image-2020-06-30-at-20_optimized.49.13-ovukgmv0zknxr8iwq5vxgfb1f6a7l6dl3il5kwe6bs

הסבר על הפרוייקט

המנטוריות הן מתנדבות בעלות ניסיון בהתמודדות עם וולודיניה ובעלות רקע דומה ותחומי חיים משותפים לאלו של הנשים אותן הן מלוות. הן בעלות פרספקטיבה ייחודית ויכולת הכלה שפעמים רבות אלו חיוניות ותומכות את תהליך ההחלמה. המנטוריות יוכלו להציע ליווי ותמיכה לנשים אשר נמצאות בתחילת דרכן. המנטוריות יעברו יום הכשרה והדרכות חודשיות על ידי נשות מקצוע, על מנת ליצור הבנה משותפת וסביבה מכילה ולא שיפוטית.

בתהליך הליווי, המנטוריות יהיו זמינות עבור הנשים אותן הן מלוות במסגרת שעות שיקבעו מראש. במסגרת הליווי המנטוריות יתנו מענה לשאלות אישיות, להתייעצויות נקודתיות, למיצוי זכויות מול מערכת הבריאות ומעבר לכך יקיימו פגישה (אישית או דרך הזום) אחת לשבועיים. כל אלו על מנת לעקוב אחר ההתקדמות של הנשים אותן הן מלוות, תחושת העצמאות והביטחון באופן מותאם ואישי.

מטרת הפרויקט הינה לספק למתמודדת תמיכה רגשית ואוריינות במערכת הבריאות (הכוונה למומחיות, מידע על טיפולים אפשריים וכדומה) ומעקב אחר תהליך הטיפול והריפוי שלה. המנטוריות לא מהוות תחליף לטיפול רגשי, אך יוכלו לספק תמיכה ברגעי משבר, הכוונה ומעקב.  

שאלוני התאמה

אם היית רוצה להשתתף בפרוייקט זה בתור "אחות גדולה" מלווה או כדי לקבל ליווי ותמיכה, עני על השאלון המתאים עבורך:

שאלון עבור נשים בתחילת ההתמודדות 

שאלון התאמה עבור נשים ותיקות בתהליך ההתמודדות.

הפרוייקט כרגע

אנו מחפשות מחליפה שתוביל את הפרוייקט עבור נשים אחרות. אם תרצי להצטרף לעשייה, להוביל את הפרוייקט בעזרת חניכה מתאימה נשמח שתצרי עמנו קשר.

דילוג לתוכן