לקידום רווחתן של נשים החוות כאבים בפות ובנרתיק

כאב בפות במנופאוזה

כאב ויובש בפות ובנרתיק הינם סימפטומים נפוצים במנופאוזה, גיל המעבר.

במנופאוזה ולפניה חלה ירידה הדרגתית בייצור והפרשת האסטרוגן (והפרוגסטרון). איברים רבים בגוף האישה מכילים קולטנים לאסטרוגן ומושפעים ממנו, בין היתר, הפות והנרתיק. יובש וכאבים ביחסי מין הם הסימפטומים העיקריים לאטרופיה (הדקקות) בנרתיק ובפות, המתרחשת כחלק מתסמונת המנופאוזה של איברי המין ומערכת השתן. (Shifren JL, 2018).

פעילות מינית בתדירות גבוהה נמצאה כמפחיתה כאבים ביחסי מין אצל נשים בגיל המעבר. ההשערות הן כי פעילות זו מגרה, מותחת ומחזקת את אזור איברי המין. על ידי כך, פעילות מינית עוזרת לשמור על בריאות הפות והנרתיק על ידי ייצור הפרשות טבעיות, זרימת דם ושיפור טונוס השרירים. הפעילות יכולה להיות עם בן.ת זוג או לבד לפי הצורך, ויכולה לכלול אוננות, יחסי מין או שימוש בויברטור או באביזר אחר.

טיפול לכאבים בפות במנאופאוזה

זהו מצב מאוד שכיח הניתן לטיפול. כיום קיימות אפשרויות טיפול הורמונאליות ולא הורמונליות, מקומיות ומערכתיות. הטיפול יכול לכלול טיפול תרופתי דרך הפה, או מקומי במשחה, נוזל סיכה, פיזיותרפיה לרצפת אגן או לייזר.

הטיפול צריך להיות פרטני, תוך התחשבות בחומרת הסימפטומים, תופעות לוואי אפשריות והעדפות אישיות של המטופלת. מומלץ להתייעץ עם גינקולוגים.ית מומחים.יות במחלות העריה/ גינקולוגים.ים מומחים.יות במנאופאוזה.

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

רשומה לניוזלטר ?

הרשמי וקבלי יומן מעקב כאב חודשי בחינם 

הרשמי עכשיו

דילוג לתוכן